Faydalı Dualar

Mülk Suresi Kuran-I Kerim’de Kaçıncı Sayfada Ve Hangi Cüzdedir?

Mülk Suresi Kuran-I Kerim’de Kaçıncı Sayfada Ve Hangi Cüzdedir?, Sureler ve ayetler bölümümüzde bu kez Mülk Suresi Kuran-I Kerim’de Kaçıncı Sayfada Ve Hangi Cüzdedir? başlığı altında bilgiler vermeye çalıştık, Mülk Suresi Kuran-I Kerim’de Kaçıncı Sayfada Ve Hangi Cüzdedir? ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Mülk Suresi Kuran-I Kerim’de Kaçıncı Sayfada Ve Hangi Cüzdedir?

Kuran-ı Kerim’de bulunan tüm surelerin önemi bi hayli fazladır. Tüm Müslümanların bu sureleri okuması lazımdır. Dikkat çeken surelerden biriside Mülk Suresidir. Bu sure Tebareke Suresi olarak da bilinmektedir.

Mülk Suresi Kur’an-ı Kerim’de Kaçıncı Sayfada ve Hangi Cüzdedir?

Mülk Suresi, Mekke zamanında inen bir suredir ve 30 ayetten meydana gelmektedir. Surenin içeriği ise, Allah’ı azameti ve Allah’ın birliğinin delilleri ile alakalıdır. Ayrıca bu surede öldükten sonra dirilmeyi inkar edenlerin akıbeti de anlatılmıştır.

Mülk Suresi, 561. sayfada bulunmaktadır. Toplam 2,5 sayfa sürmektedir. Bundan dolayı 561, 562 ve 563. sayfalar Mülk Suresi ile alakalıdir. Surenin olduğu cüz ise 29. Cüz olarak bilinmektedir. Hz. Peygamber, bu sureyi okuyanların kabir azabından korunacağını ifade buyurmuştur.

Ayrıca Bakınız.  Taha Suresi Kuran-I Kerim'de Kaçıncı Sayfada Ve Hangi Cüzdedir?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın