Bilgi Kervanı

İsra Suresi Kuran-I Kerim’de Kaçıncı Sayfada Ve Hangi Cüzdedir?

İsra Suresi Kuran-I Kerim’de Kaçıncı Sayfada Ve Hangi Cüzdedir?, Sureler ve ayetler bölümümüzde bu kez İsra Suresi Kuran-I Kerim’de Kaçıncı Sayfada Ve Hangi Cüzdedir? başlığı altında bilgiler vermeye çalıştık, İsra Suresi Kuran-I Kerim’de Kaçıncı Sayfada Ve Hangi Cüzdedir? ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

İsra Suresi Kuran-I Kerim’de Kaçıncı Sayfada Ve Hangi Cüzdedir?

İsra Suresi, Kuran-ı Kerim’in 17. suresidir. Bu sure toplam 111 ayetten meydana gelmiştir. Surede geçen ‘İsra’ ise ‘Gece Yürüyüşü’ manasına gelmektedir. Birçok kişi için İsra Suresi son derece merak uyandıran bir sure olmuştur. Bundan dolayı sure ile alakalı araştırmalar yapıldığı görülmektedir.
​​​​​​
İsra Suresi Kur’an-ı Kerim’de Kaçıncı Sayfada ve Hangi Cüzdedir?

İsra Suresinin olduğu sayfa 281. sayfadır. Bu sayfadan başlayan bu sure 292. sayfaya kadar sürdürmektedir. Surenin olduğu cüz ise 15. Cüzdür. İsra, Hz. Peygamberin bir gece Mekke’den Kudüs’e götürülmesini ifade etmektedir. Bundan dolayı İsra kelimesi ‘Gece Yürüyüşü’ manasına gelmektedir.

​​​​Ayrıca bu surenin diğer ismi ‘Beni İsrail Suresi’ olarak bilinmektedir. İsra Suresini okumak ise son derece mühimdir.

Ayrıca Bakınız.  İnsan İçin Aşk ve Muhabbetin Önemi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın