Bilgi Kervanı

Ayetel Kürsi Kuran-ı Kerim’de Kaçıncı Sayfadadır Ve Hangi Surede Geçer?

Ayetel Kürsi Kuran-ı Kerim’de Kaçıncı Sayfadadır Ve Hangi Surede Geçer?, Sureler ve ayetler bölümümüzde bu kez Ayetel Kürsi Kuran-ı Kerim’de Kaçıncı Sayfadadır Ve Hangi Surede Geçer? başlığı altında bilgiler vermeye çalıştık, Ayetel Kürsi Kuran-ı Kerim’de Kaçıncı Sayfadadır Ve Hangi Surede Geçer? ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Ayetel Kürsi Kuran-ı Kerim’de Kaçıncı Sayfadadır Ve Hangi Surede Geçer?

Ayetel Kürsi, her durumda okunabilen bi hayli faziletli bir ayettir. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) aracılığıyla; ”Bakara Sûresinde bir âyet var ki, O Kur’ân âyetlerinin seyyididir.” şeklinde ifade edilen Ayetel Kürsi anlamı ile birlikte bilinmesinde fayda olan bir ayettir.

 Ayetel Kürsi Kuran-ı Kerim’de Kaçıncı Sayfadadır ve Hangi Surede Geçer?

 Ayetel Kürsi Kuran-ı Kerim’in içinde bulunan bir ayettir. Kuran-ı Kerim’in ikinci suresi olan Bakara suresinde yer almakta olan bir ayettir. Bakara suresinin 255. ayeti olarak ifade edilebilir. Ayetel Kürsi, Kuran’ı Kerim’de 41.sayfada bulunmaktadır. Aynı zamanda Kuran-ı Kerim’in 3.cüzünde olduğu da belirtilebilir.

 Ayetel Kürsi, Allah’ın Kürsüsü zikredildiği için bu biçimde anılmaktadır. Ayetel Kürsi’nin önemini anlatan bir çok hadis de bulunmaktadır. Ayetel Kürsi’ni ezberlemek ve her fırsatta okumak bi hayli mühimdir. Özellikle namazların sonunda okunmasının da fayda sağladığı söylenebilir.

 Ayetel Kürsi Hangi Zamanlarda Okunmalıdır?

 Ayetel Kürsi, yatmadan önce okunduğu takdirde sabaha karşı koruyucu bir kalkan görevi görür. Gün içinde bir evin içinde okunduğu takdir de evin içindeki bireyleri koruyucu bir etki oluşturur. Eve dönerken ve evden çıkarken de Ayetel Kürsi okunması gereken ayetler içinde bulunmaktadır. Dara düşen ve sıkıntılı bireylerin ve duasının kabul olmasını isteyen bireylerin de Ayetel Kürsi okumalarında yarar mevcuttur. Ayetel Kürsi gün içinde istediğimiz zaman ve vakitte okunabilir. Ayetel Kürsi’ni 3 kere, 7 kere yahut 11 kere okumak tavsiye edilmektedir.

Ayrıca Bakınız.  Duha namazı nedir? Nasıl kılınır?

Ayetel Kürsi duasını okumak için Ayetel Kürsi linkine tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın